10 powodów dla których należy pić zielone koktajle. Cz. II

Na trawienie

Numer 6 – wspomagają trawienie

Współczesna dieta i pośpiech jaki towarzyszy nam w codziennym życiu, przyczyniają się do wielu zaburzeń trawiennych, które są bardzo uciążliwe. Należą do nich między innymi zgaga, kolka, refluks żołądkowy i choroba Lesniowskiego – Crohna, a także wiele innych. Najczęściej na kłopoty z trawieniem mają wpływ niedobory kwasów żołądkowych, przez co część jedzenia dociera do jelit nie przetrawiona do końca, co przyczynia się do wzdęć, gazów i innych problemów. Odpowiedzią na to jest wprowadzenie do diety soków z warzyw i owoców, ponieważ substancje w nich zawarte pomagają w lepszym przyswojeniu składników odżywczych, a tym samym do poprawy procesu trawiennego.

Numer 7 – nawodnienie organizmu

Jeśli w organizmie jest dobrze zachowana gospodarka wodna, to tym samym mamy więcej energii, a cały organizm lepiej działa. Odwodnienie organizmu jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do wielu problemów. Zatem pijąc zielone koktajle nie tylko dostarczamy do organizmu cenne składniki odżywcze, ale też dbamy o prawidłowe nawodnienie. Szczególnie należy dbać o picie wystarczającej ilości wody w przypadku palenia papierosów, picia dużej ilości kawy i herbaty, spożywania wielu produktów sztucznie przetworzonych. Woda jest niezbędna dla naszego zdrowia i prawidłowego działania organizmu.

Numer 8 – pyszny smak

Przepisy na zielone koktajle przewidują najczęściej łączenie zielonych roślin z owocami, których smak przeważa i czyni go smakowitą przekąską. Bardzo często osoby które wcześniej nie chciały nawet słyszeć o zielonych koktajlach, po spróbowaniu nie chcą już innych koktajli, w tym także dzieci. Koktajle z blendera.

Smoothie

Numer 9 – szybkość przyrządzenia

Zielone koktajle można przyrządzić w kilka chwil, a czyszczenie naczyń i urządzeń po nich nie jest uciążliwe. Wieczorem wystarczy przygotować wszystkie składniki, a rano wrzucić je do blendera i mamy gotowa przekąskę, dającą energię i zdrowie przez cały dzień.

Numer 10 – różnorodność smaków.

Zielone koktajle nie są nudne. Można łączyć zielone warzywa z każdym owocem i dowolnym warzywem, więc smaki zawsze będą się od siebie różnić. Można znaleźć kilka książek, w których zamieszczone są ciekawe przepisy na koktajle, a jedną z ciekawszych pozycji jest „Zielona dieta koktajlowa. Jak oczyścić organizm i schudnąć” J.J. Smitha. Autor podpowiada nam jak dzięki przejęciu na zieloną dietę oczyścić organizm i utrzymać prawidłową wagę.