Sokowanie jesienią

Nadeszła jesień i niestety, wraz z końcem lata żegnamy się z najświeższymi jagodami, mango, melonami i zieleniną, taką jak szpinak. Nie jest to jednak takie złe, ponieważ jesień to najlepszy sezon na niektóre z naszych ulubionych składników.

Rozumiemy, że przyzwyczailiście się do dodawania dyni do wszystkiego (jak smakuje latte?), gdy tylko nadejdzie Święto Pracy i zbliża się Halloween. Jednak wraz ze zmianą pór roku, jest wiele jesiennych warzyw i owoców, które zasługują na uwagę tej jesieni - i z których można przygotować wspaniałe w smaku i zdrowe soki w tym sezonie.

Wiemy, że tak jak my, mieszkacie na południu Florydy i tak naprawdę nie widzicie jesiennej pory roku, ale mamy wielu czytelników, którzy zdecydowanie widzą zmianę pór roku i mają szczęście do przydrożnych dostawców lokalnie uprawianych produktów. Więc może nie żegnamy się całkowicie z jagodami, ale jesień jest znana jako najlepszy sezon na niektóre z naszych ulubionych składników. Szukaj tych jesiennych owoców i warzyw na targach rolnych i w działach produktów, aby uzyskać najlepszy smak (i najwyższą wartość) w sezonie. Konkretne uprawy i daty zbiorów jesiennych produktów zależą oczywiście od klimatu w danym regionie.

Dlaczego więc nie dodać do swojej rutyny sokowej niektórych z najlepszych w smaku produktów jesiennych? Jabłka, gruszki, buraki, boćwina szwajcarska, seler korzeniowy i czosnek występują w obfitości i dodają naszym sokom nie tylko koloru i smaku. Wszyscy znamy wartość składników odżywczych, które one wnoszą, a użycie którejkolwiek z tych sokowirówek pozwoli na uzyskanie "poprawki" składników odżywczych.

Prima Dona świata soków: KALE. Tak jest, twój pięciogwiazdkowy składnik do soków jest w szczycie sezonu, ponieważ jarmuż staje się słodszy w zimnych porach roku, a jego popularność wzrasta, ale szczerze mówiąc nie smakuje najlepiej :0). Upewnij się więc, że jarmuż będzie Ci smakował od teraz do wiosny, kiedy jest w najlepszej formie.

Podobnie jak my, prawdopodobnie używasz już wielu z tych składników w swoich sokach, ale teraz nadszedł czas, aby wybrać się na targ w poszukiwaniu najświeższych plonów, oczywiście organicznych, jeśli to możliwe. Teraz możesz uaktualnić swoje ulubione przepisy na soki, dodając do nich najlepsze składniki sezonu. Inne sezonowe składniki, które możesz łatwo dodać do swoich soków w tym sezonie?

Oto kilka wspaniałych przepisów na jesienne soki:

Gruszka i jagody
1/2 szklanki borówek1/2
szklanki wiśni3
gruszki, wydrążone 1
jabłko, wydrążone

Marchew

i buraki1
burak3
marchew4
jabłka, wydrążone3

pomarańcze

3 cale świeżego imbiru, obrane
 

Płyn oczyszczający z ananasów i cytrusów
1/3 szklanki żurawiny1/2
szklanki kawałków ananasa1
cytryna2
pomarańcze1
jabłko, wydrążone2
łodygi selera naciowego