Koktajle – dawka energii, zdrowia i urody!

Koktajle

Koktajle to zdrowe urozmaicenie diety i sposób na urodę. Warto poznać moc koktajli i spróbować je przyrządzić samodzielnie. Każdy z nas powinien każdego dnia spożywać pięć porcji warzyw oraz owoców. Aby urozmaicić sobie codzienną dietę i dostarczyć organizmowi dawkę witamin i minerałów będzie można przygotowywać sobie smaczne koktajle. Mamy tutaj kilka interesujących propozycji dla tych, którzy chcą je przyrządzać.

Koktajle – mleczne, zielone, proteinowe

Koktajle to zmiksowane z wodą albo mlekiem składniki takie jak warzywa, owoce, zioła czy inne dodatki, które maja poprawić smak. Najbardziej popularne są koktajle bazujące na mleku, maślance, jogurcie czy kefirze. Można jednak wykonywać je na bazie wody, jeśli ktoś za mlekiem nie przepada.

Koktajle – dla zdrowia i urody

Koktajle z warzyw i owoców są zalecane przez dietetyków oraz lekarzy, ponieważ właśnie dzięki nim będzie można uzupełniać skutecznie niedobory tych składników, które są w naszym organizmie konieczne do prawidłowego funkcjonowania, między innymi takie elementy jak witaminy, minerały, proteiny i błonnik. Koktajle z powodzeniem będą nam zastępować suplementy diety, spożywane w postaci tabletek. Są bardziej naturalne a dodatkowo tańsze, te suplementy w tabletkach najczęściej będą sporym obciążeniem finansowym.

Odbudowa odporności

Jeśli uda się nam wystrzegać niektórych składników takich jak alkohol czy cukier będzie można zauważyć, że nasz organizm od razu będzie funkcjonował znaczenie lepiej. Koktajle można sobie uzupełniać takimi składnikami jak płatki zbożowe, otręby czy biały ser. Wpływają one powszechnie na nasza piękną cerę, dlatego jeśli ktoś ma problem z cerą naczynkową to bez wątpienia dobry koktajl będzie dla niego cennym składnikiem. Unikajmy wtedy nadmiernej ilości ostrych przypraw.

Pomysłów na koktajle będzie bardzo wiele i każdy może szukać dla siebie odpowiednich propozycji. Można myśleć o delikatnych smakach, ale można przygotowywać takie koktajle, które będą nieco ostrzejsze, rozgrzewające z imbirem czy też pieprzem kajeńskim. Jeśli chcemy coś na lato najlepiej będzie wybierać składniki orzeźwiające, które wpłyną na nas bez wątpienia korzystnie i będziemy mogli skutecznie pokonać pragnienie w gorące dni