Vitamix 5200 - prezentacja

Vitamix 5200

Vitamix 5200 to wyjątkowo ciekawy przykład blendera zasługujący na uwagę z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest on oferowany w bogatym zestawie, można więc liczyć nie tylko na sam blender, ale również na dwie książki kucharskie, aż trzy szpachelki wykonane z silikonu, cztery silikonowe maty przeznaczone do wsypywania poszczególnych składników do dzbanka i trzy dzbanki – standardowy, pomniejszony oraz tak zwany DryBlade.

Nowoczesny blender

Trudno nie zgodzić się z tym, że Vitamix 5200 jest nowoczesnym blenderem, który może z powodzeniem zastąpić nawet osiem innych urządzeń znajdujących zazwyczaj zastosowanie w kuchni. Pozwala to nam na siekanie, mielenie, rozdrabnianie i miksowanie, a także na wykonywanie czynności zdecydowanie mniej konwencjonalnych, a więc choćby – przygotowywanie sorbetów. Konsystencja miksowanych produktów nie jest przy tym zawsze taka sama, jest bowiem uzależniona od tego, jaka będzie prędkość urządzenia.

Blender kielichowy

Blender kielichowy jest wysokoobrotowym urządzeniem stojącym wzbogaconym o trzycalowe noże wykonane ze stali nierdzewnej. Producent zapewnia, że blender powinien poradzić sobie nawet z rozdrobnieniem telefonu komórkowego, choć wiele wskazuje na to, że można wykorzystywać go w bardziej kreatywny sposób. Ponieważ mamy do czynienia z urządzeniem wyjątkowo funkcjonalnym, problemem nie powinno być przygotowywanie z jego pomocą past, smoothie, papek dla dziecka, sosów, a przede wszystkim – gęstych soków.

Regularne posiłki

Wszystkie te produkty można uzyskać w ciągu zaledwie kilku sekund, co oszczędza czas. Osoby, które dbają o zdrowy tryb życia mogą za jego pośrednictwem przygotowywać surowe jedzenie, blender sprawdza się jednak i wówczas, gdy chcemy wzbogacić w niekonwencjonalny sposób dietę alergika. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również to, że choć mamy do czynienia ze sprzętem zaawansowanym technologicznie, jego obsługa jest intuicyjna.

Na uwagę zasługuje też wysoka jakość materiałów wykorzystanych do jego produkcji praz obecność oryginalnego kielicha, który ma aż 2 litry pojemności. Specjalna technologia, w której został on wykonany gwarantuje zresztą, że kielich nie będzie reagował z kwasami z pożywienia. Co więcej, posiada on ergonomiczny uchwyt, który ułatwia korzystanie z niego.