Zmielić! Co? Wszystko! Kiedy? Teraz! - opinie klientów blendera Vitamix cz II

Blender

Do blendera dostajemy również specjalny popychacz określony jako tamper, który w praktyce dobrze się sprawdza. Jest to taki przydatny element, gdy mielona zawartość będzie gęsta albo mrożona i będzie trzeba mieć jednocześnie duże obroty i będzie trzeba unikać tworzenia się pęcherzy powietrza. Wtedy właśnie tamper będzie idealnym rozwiązaniem. W trakcie blendowania na dużych obrotach najczęściej musimy uważać na to, żeby nie ruszać dzbanem. W ten sposób można bowiem naruszyć i zniszczyć zębatkę, która będzie przenosić energię z silnika na ostrza.

Jeśli się tak zdarzy może się pojawić bardzo nieprzyjemny dźwięk i nie do końca będziemy wiedzieli co dalej stanie się z urządzeniem. Jeśli chcemy dbać o jego stan techniczny w czasie dopychania warto dobrze trzymać dzban, szczególnie gdy urządzenie szybko w tym momencie pracuje. Niektórzy powiedzą, że to minus, ale tak naprawdę to, że nie ma tam specjalnych zaczepów będzie praktyczne, ponieważ można szybko kielich zdejmować z podstawy i dzięki temu będzie można przenieść urządzenie.

Blender Vitamix

Można powiedzieć, że blender Vitamix to urządzenie mocarne, które daje nam możliwość mielenia na wiór wszystkiego co do niego włożymy. Sprzęt będzie skutecznie kruszył lód, poradzi sobie z twardymi składnikami spożywczymi. Nadaje się do przygotowywania koktajli, lodów czy też będzie pozwalał na przygotowanie gładkich past. Każdy kto z niego skorzysta zobaczy, że daje to urządzenie naprawdę wiele różnych możliwości i powinno nam zależeć na tym, by to wykorzystywać. Takim blenderem każdy z nas zrobi sobie to co tylko będzie chciał. Jeśli będziecie mieli Vitamix to bardzo możliwe, że będziecie tego sprzętu używać codziennie. Można w nim robić zupy, pasty, lody wiele innych.

Blender ręczny

Każdy kto raz weźmie to urządzenie najczęściej go w ogóle nie chowa, ponieważ każdego dnia ten sprzęt będzie w domu pracował. Jeśli chodzi o plusy urządzenia to na pewno jego 7lat gwarancji, mocny silnik oraz łatwość mycia. Jednak są i minusy przede wszystkim cena i nie do końca komfortowe wyciąganie z kielicha produktów, które będą nieco bardziej gęste. Jednak sama wydajność sprzętu jest tak naprawdę wyjątkowa. Niektórzy uważają, że minusem będzie kupowanie drugiego kielicha do ziaren zbóż.