PODSTAWY PICIA ZIELONYCH KOKTAJLI

Najważniejsze zasady komponowania zielonych koktajli

Zielony koktajl to nie tylko smaczny napój, ale również pełnowartościowy posiłek. Decydując się na zastosowanie 40% zielonych warzyw liściastych, a 60% owoców, uzyska się owocowy smak. To, ile wody dodamy, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Koktajl można pić jako rzadki napój, gęsty napój lub jeść łyżeczką. Zamiast zwykłej wody można sięgać po kokosową, która zapewnia doskonałe walory smakowe, a jednocześnie istotnie zwiększa ilość witamin i minerałów w przygotowanym napoju.

To, jaką teksturę będzie miał przygotowany przez nas koktajl uzależnione jest od długości miksowania, a także jakości blendera. Koktajl może mieć wyraźnie wyczuwalne składniki bądź charakteryzować się gładką i kremową konsystencją. Jeżeli nie jest to konieczne, warto nie obierać owoców i nie usuwać gniazd nasiennych. W pestkach znajduje się mnóstwo błonnika, a także amigdaliny, która wykazuje działanie antyrakowe. Do tego są one źródłem witaminy B17.

Zdrowe koktajle

Zielone koktajle obfitują w chlorofil. Właśnie dzięki temu skutecznie oczyszczają one układ pokarmowy oraz wydalniczy. Wiąże się to z oczyszczaniem krwi, limfy oraz płynów wewnątrzkomórkowych. Ciało, które zostało skutecznie oczyszczone jest sprawne, a procesy trawienne przebiegają bez zakłóceń. Do tego dochodzi łatwość przyswajania witamin i minerałów, a także wigor. Zielone warzywa dostarczają nie tylko chlorofilu, ale również witamin oraz minerałów. Kolor zielony sugeruje, że w danych warzywach znajduje się dużo chlorofilu. Jest to zielony barwnik, który często określa się również mianem krwi roślin.

Utrata nadwagi

Sięgając po pokarmy, w których znajduje się dużo chlorofilu, zapewniamy sobie solidną dawkę magnezu oraz żelaza. Magnez troszczy się o nasz układ nerwowy, a żelazo skutecznie chroni przed rozwojem anemii. Chlorofil wspomaga również proces usuwania toksyn z organizmy. Skutecznie zwalcza bakterie oraz neutralizuje wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia się. W zielonych liściach znajduje się również mnóstwo kwasu foliowego, czyli witaminy B9.

Jest ona niezbędna do tego, aby nasz układ pokarmowy działał prawidłowo. Wpływa również na pracę układu pokarmowego oraz krwionośnego. Witamina ta ma szczególne znaczenie w przypadku kobiet spodziewających się dziecka. Jest bowiem niezbędna do tego, aby układ nerwowy rozwijającego się w łonie matki maluszka wykształcił się prawidłowo.