Prezentacja blendera Vitamix Pro 750

Blender Vitamix Pro 750

Blender Vitamix Pro 750 zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jest rozwiązaniem wielofunkcyjnym. Można z niego korzystać zarówno wówczas, gdy chce się miksować, jak i wtedy, gdy interesuje nas siekanie, mieszanie, a nawet – produkcja sorbetów i lodów. Blender posiada aż pięć zaprogramowanych funkcji. Właśnie one sprawiają, że możliwe jest przygotowanie nie tylko koktajlu, ale również przecieru, zupy oraz lodów. Co więcej, można tego dokonać w automatycznej sekwencji prędkości, które zostały wcześniej zaprogramowane tak, aby możliwe stało się uzyskanie odpowiedniej liczby obrotów.

Po zakończeniu programu urządzenie wyłącza się automatycznie, dzięki czemu można liczyć nie tylko na spektakularne rezultaty, ale i na oszczędność czasu, która również nie może nas nie cieszyć. Ciekawym rozwiązaniem jest też specjalny program, który został zaprogramowany po to, aby możliwe było automatyczne mycie urządzenia. Wystarczy więc wlać do dzbanka wodę i kroplę detergentu, a blender zostanie wyczyszczony niemal bez naszego udziału. Co więcej, do ustawiania funkcji automatycznych jest wykorzystywane jedno pokrętło, dzięki czemu możemy mówić o czynnościach wykonywanych w sposób zautomatyzowany.

Moc

Ciekawym rozwiązaniem jest też imponująca moc silnika. Zwiększa ona efektywność urządzenia i sprawia, że jest ono znacznie wygodniejsze w użyciu. Warto też zwrócić uwagę na dzban o pojemności dwóch litrów. Jego konstrukcja pozwala na przetwarzanie nie tylko produktów zimnych, ale i ciepłych, co wcale nie jest typowe dla rozwiązań tego typu. Blender taki jest stosowany przez wielu szefów kuchni, jego zmienność sprawia bowiem, że można mówić o jego szczególnie wielu zastosowaniach.

Proces blendowania

Wygoda

Docenić należy również znajdującą się w zestawie z nim pokrywę oraz ergonomiczny uchwyt. Pozwala to na swobodną pracę z urządzeniem bez obaw, że przy chwili nieuwagi z naszej strony ulegnie ono uszkodzeniu. Jeśli chcemy miksować surowce ciekłe, również możemy liczyć na spore ułatwienie. Na takie miano z pewnością zasługują specjalne noże wykorzystywane do przygotowywania cieczy, mieszanin mrożonych, siekanych surowców oraz kremów. Są one oznaczone literą W i charakteryzują się tym, że ostre są wszystkie ich krawędzie.