10 zalet picia ZIELONYCH KOKTAJLI CZ I

Zielone koktajle

Ze względu na swoje zalety w ostatnich latach zielone koktajle stają się prawdziwym hitem, Choć ich przygotowywanie jest proste i nie będzie stanowić problemu to mają one być wielką siłą dla naszego organizmu. Wśród korzyści jakie będą płynąć z ich spożywania wymienić należy między innymi utratę zbędnych kilogramów, podniesienie poziomu energii. Redukcję łaknienia i zdrową piękną cerę.

Poznaj 10 powodów, dla których warto pić zielone koktajle.

1. Zielone koktajle są źródłem witamin, przeciwutleniaczy i fitoskładników

Składają się one wyłączenie z surowych składników, przez co ich wartość będzie lepsza. Wysoka temperatura będzie niszczyć cenne substancje, które znajdują się w pożywieniu. Natomiast zielone napoje mają witaminy, przeciwutleniacze, substancje przeciwzapalne, błonnik, wodę czy fitoskładniki. Mają cenny dla naszego zdrowia chlorofil budową podobny do ludzkiej krwi. Każdy taki koktajl to między innymi oczyszczenie dla naszego organizmu.

2. Picie zielonych koktajli wspomaga odchudzanie

Jeśli ktoś jest na diecie odchudzającej to takie właśnie napoje będą dla niego bardzo ważne. Składają się z wody i zielonych warzyw liściastych będą rzeczywiście działać korzystnie na nasz organizm, dają dużą ilość błonnika i zapewnią sytość.

3. Zielone koktajle oczyszczają organizm

Nasz organizm chce naturalnie walczyć z toksynami. Ale jednak w momencie, gdy będzie ich zbyt wiele ten proces może być mocno spowolniony. Jednak mamy takie metody, którymi będzie można z tym jakoś walczyć i będzie można starać się o oczyszczenie organizmu. Jeśli chcemy dłużej i zdrowiej żyć należy stosować właśnie zielone koktajle jako skuteczny sposób na oczyszczenie naszego organizmu. Zielonymi koktajlami dostarczymy do organizmu cenny błonnik.

Przepis na koktajl

4. Zielone koktajle dodają energii

Jeśli nasz organizm będzie zdrowy będzie można oczekiwać, że będziemy mieli bardzo wiele energii i z dużym entuzjazmem do wszystkich zadań będziemy podchodzić. Dzięki zielonym koktajlom nasza cera stanie się jędrniejsza, wolna od wyprysków oraz zmian trądzikowych, zacznie lśnić. Nie będzie już problemów z workami i ciemnymi kręgami pod oczami. Każda komórka naszego ciała przejdzie proces odnowy.

5. Zielone koktajle są lekkostrawne

Co bardzo ważne zielone koktajle są łatwo przyswajalne i nasz organizm sprawnie poradzi sobie z ich trawieniem. Dlatego właśnie nie będzie musiał tracić energii na trawienie, ale będzie mógł zająć się oczyszczeniem organizmu.